POZNAJ NAS

Spółka Alfa-Cer SP. Z O.O.
(dawniej: ALFA-CER Wiesław Kwiatkowski)
jest rodzinnym przedsiębiorstwem powstałym
w 1999 roku w Opocznie,
mieście będącym kolebką polskich płytek ceramicznych.
Jej założycielem i pomysłodawcą jest
mgr inż. Wiesław Kwiatkowski
osoba związana z branżą ceramiczną
od 1980 roku.

Od 2005 roku głównym profilem działalności spółki jest produkcja elementów dekoracyjnych i towarzyszących będących uzupełnieniem ściennych i podłogowych płytek ceramicznych.
W chwili obecnej w Kopaninach ( gm. Końskie) Spółka posiada dwie hale i cztery linie produkcyjne do wytwarzania: dekoracji ciętych (mozaik, stopnic i cokołów), dekoracji ceramicznych 3-cio wypałowych
(sitodrukowych, szkliwionych i drukowanych cyfrowo),
dekoracji szklanych (mozaik, listew i insert)
oraz paneli szklanych ściennych i podłogowych.
W ciągu ponad 20 lat działalności Spółka zawiązała współpracę z wieloma firmami z branży ceramicznej zarówno z kraju jak i za granicą. Kluczowymi klientami są polscy i europejscy producenci płytek ceramicznych, markety budowlane DIY oraz hurtownie. Jednocześnie spółka z sukcesem rozwija współpracę z salonami łazienek, sklepami e-commerce oraz architektami.
Nasze produkty są projektowane przy współpracy z włoskimi i hiszpańskimi studiami graficznymi pozostając w zgodzie z aktualnymi trendami. W procesach produkcji wdrażamy najnowsze technologie. To, w oparciu o wieloletnie doświadczenie, pozwala nam skutecznie odpowiedzieć na bieżące potrzeby rynku. W 2008 roku jako pierwszy producent w Polsce wprowadziliśmy do sprzedaży dekoracje gresowe zdobione w procesie piaskowania. Dwa lata później, również jako prekursor w kraju, panele i inserta szklane zdobione w technologii cyfrowego druku UV.
Od 2013 roku sukcesywnie rozwijamy drugi rodzaj działalności, tj. import i dystrybucję płytek ceramicznych. Aktualnie jesteśmy  wyłącznym przedstawicielem w Polsce czterech europejskich producentów płytek ceramicznych: Ceragni, Mainzu (Hiszpania), Keramika Modus (Chorwacja) oraz dystrybutorem wielu innych. W 2015 roku, pod marką Custom-Tiles, wprowadziliśmy do sprzedaż dekoracyjne płytki ceramiczne wykonane w technologii ceramicznego druku cyfrowego Ink-Jet oraz stworzyliśmy własne kolekcje takie jak Lucido i  Planeta Płytek.
W dniu 31 października 2019 roku Przedsiębiorstwo uległo przekształceniu z jednoosobowej działalności gospodarczej w obecną formę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jednocześnie w obrębie spółki powstały trzy marki własne ALFA-CER, ALFA-GLASS i ALFA-HOME, grupujące odpowiednio produkty ceramiczne, szklane oraz dekoracyjno-użytkowe.